Model: U1009
Waga produktu: 0.2 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Praska ręczna do ubijania pyłku/wyciskania pierzgi w sztucznych komórkach 
Element systemu do produkcji i pozyskiwania pierzgi.
Opis:

Dzięki systemowi można znacznie zwiększyć produkcję pierzgi w pasiece przy użyciu pozyskanego pyłku a jak wiadomo pierzga jest bardziej pożądanym i kilkukrotnie droższym produktem od pyłku. Nie ma konieczności zakupu drogich urządzeń do pozyskiwania pierzgi metodami tradycyjnymi i nie niszczymy plastrów.

Opis Technologii pozyskiwania pierzgi:

Podstawowymi elementami systemu są wykonane z tworzywa puzzle ze sztucznymi komórkami plastrowymi oraz praska ręczna do ubijania pyłku/wyciskania gotowej pierzgi z puzzli. Praska idealnie pasuje do pojedyńczego puzzla systemu.

Puzzle maja zaczepy do łączenia w większe całości.

Skrócony opis technologii produkcji i pozyskiwania pierzgi:
- Puzzle wypełniamy do ok. 2/3 pojemności komórek świeżym pyłkiem, aby uzyskać odpowiednie zagęszczenie używamy odpowiednich narzędzi: stołu wibracyjnego i prasy ręcznej. Resztę przestrzeni w komórkach uzupełniamy miodem.
Tak przygotowane puzzle tworzą jedną stronę sztucznego plastra, który jest oddzielony cienkim filmem od drugiej identycznie przygotowanej strony plastra. Połączone plastry tworzą ramkę, którą umieszczamy w ulu na ok 2 tygodnie, gdzie pszczoły modyfikują tak poddany pyłek do postaci pierzgi.
Po ok 2 tygodniach od poddania do ula wyciągamy ramki z gotowa pierzgą, którą wyciskamy ze sztucznych komórek przy pomocy prasy ręcznej lub opcjonalne wyciskarki stołowej. Po wyciśnięciu pierzgi puzzle są gotowe do ponownego wykorzystania :)

Wymiary:

Wymiary (mm): 110 x 100 x 65

Ciężar (g): 170