Model: U1011
Waga produktu: 2.6 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Praska stołowa, wyciskarka do puzzli ze sztucznymi komórkami plastrowymi.

Element dodatkowy systemu do produkcji i pozyskiwania pierzgi.

wymiary:

200h250h300 mm

Waga:4 kg

Skrócony opis technologii produkcji i pozyskiwania pierzgi:

Podstawowym elementem systemu do pozyskiwania pierzgi są wykonane z tworzywa puzzle ze sztucznymi komórkami plastrowymi (wymiary pojedyńczego puzzla- 105?95?15 mm).

Puzzle maja zaczepy do łączenia w większe całości.

Puzzle wypełniamy do ok. 2/3 pojemności komórek świeżym pyłkiem, aby uzyskać odpowiednie zagęszczenie używamy odpowiednich narzędzi: stołu wibracyjnego i prasy ręcznej. Resztę przestrzeni w komórkach uzupełniamy miodem.

Tak przygotowane puzzle tworzą jedną stronę sztucznego plastra, który jest oddzielony cienkim filmem od drugiej identycznie przygotowanej strony plastra. Połączone plastry tworzą ramkę, którą umieszczamy w ulu na ok 2 tygodnie, gdzie pszczoły modyfikują tak poddany pyłek do postaci pierzgi.

Po ok 2 tygodniach od poddania do ula wyciągamy ramki z gotowa pierzgą, którą wyciskamy ze sztucznych komórek przy pomocy prasy ręcznej lub opcjonalne wyciskarki stołowej. Po wyciśnięciu pierzgi puzzle są gotowe do ponownego wykorzystania :)

link do filmu instruktażowego: https://www.youtube.com/watch?v=ZUALSsszL9E

Dzięki systemowi można znacznie zwiększyć produkcję pierzgi w pasiece przy użyciu pozyskanego pyłku a jak wiadomo pierzga jest bardziej pożądanym i 2-3 krotnie droższym produktem od pyłku. Nie ma konieczności zakupu drogich urządzeń do pozyskiwania pierzgi metodami tradycyjnymi i nie niszczymy plastrów.

Polecamy