Model: U1010
Waga produktu: 8.25 kg
Gwarancja: 12 miesiące
Realizacja zamówienia: 3 dni

Stół wibracyjny.

Element systemu do produkcji pierzgi w sztucznych komórkach tzw. puzzlach

wymiary:

490h350h160 mm 

Waga:6 kg

Amplituda drgań:2,1 mm

Skrócony opis technologii

Podstawowymi elementami systemu są wykonane z tworzywa puzzle ze sztucznymi komórkami plastrowymi (wymiary pojedyńczego puzzla- 105?95?15 mm) oraz praska ręczna do ubijania pyłku/wyciskania gotowej pierzgi z puzzli. Praska idealnie pasuje do pojedyńczego puzzla systemu.
Puzzle maja zaczepy do łączenia w większe całości - tak jak widać na zdjęciach.

- Puzzle wypełniamy do ok. 2/3 pojemności komórek świeżym pyłkiem, aby uzyskać odpowiednie zagęszczenie używamy odpowiednich narzędzi: stołu wibracyjnego i prasy ręcznej. Resztę przestrzeni w komórkach uzupełniamy miodem.
Tak przygotowane puzzle tworzą jedną stronę sztucznego plastra, który jest oddzielony cienkim filmem od drugiej identycznie przygotowanej strony plastra. Połączone plastry tworzą ramkę, którą umieszczamy w ulu na ok 2 tygodnie, gdzie pszczoły modyfikują tak poddany pyłek do postaci pierzgi.
Po ok 2 tygodniach od poddania do ula wyciągamy ramki z gotowa pierzgą, którą wyciskamy ze sztucznych komórek przy pomocy prasy ręcznej lub opcjonalne wyciskarki stołowej. Po wyciśnięciu pierzgi puzzle są gotowe do ponownego wykorzystania :)

Dzięki systemowi można znacznie zwiększyć produkcję pierzgi w pasiece przy użyciu pozyskanego pyłku a jak wiadomo pierzga jest bardziej pożądanym i kilkukrotnie droższym produktem od pyłku. Nie ma konieczności zakupu drogich urządzeń do pozyskiwania pierzgi metodami tradycyjnymi i nie niszczymy plastrów.