Wczytuję dane...
Model: K220
Kod producenta: K220
Gwarancja: 2 lat
Producent: ___

Kalendarz Pszczelarski na 2020 r.

(Sławomir Trzybiński)

Opis:

Kalendarz Pszczelarza z pasją! Czyli gospodarka pasieczna krok po kroku. Kalendarz zawiera cykl porad na każdy miesiąc napisany przez znanego i cenionego pszczelarza z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowca z dziedziny gospodarki pasiecznej i hodowcę matek pszczelich – Sławomira Trzybińskiego. Artykuły opracowano z uwzględnieniem zmian nie tylko środowiskowych czy klimatycznych, ale również innowacji w sposobie gospodarowania rodzinami pszczelimi. Autor zdradza, w jaki sposób dopasować gospodarkę, aby utrzymać zdrowe rodziny pszczele i osiągnąć wysokie wyniki produkcyjne zarówno na stacjonarnych pasieczyskach, jak i wędrując na pożytki. Najbardziej aktualne wydanie porad pasiecznych uwzględniające zmiany klimatyczne, środowiskowe, prawne i inne.

Kalendarz na 2020 rok zawiera:

  • cykl najnowszych artykułów na każdy miesiąc autorstwa Sławomira Trzybińskiego.  Treści opracowano z uwzględnieniem zmian nie tylko środowiskowych czy klimatycznych, ale również innowacji w sposobie gospodarowania rodzinami pszczelimi.
  • fazy Księżyca
  • godziny wschodu i zachodu Słońca
  • aktualne kalendarium imprez pszczelarskich
  • dużo miejsca na notatki (odpowiednio dobrany papier, aby notatki się nie rozmazywały)
  • wiele nowych informacji: terminy i długość kwitnienia ważniejszych roślin miododajnych, wydajności miodowe oraz pyłkowe, wykaz liczby rodzin pszczelich na ha plantacji roślin uprawnych, matematyczny model wzrostu namnażania pasożyta Varroa w rodzinach pszczelich, grafiki z rozwojem pszczoły miodnej i wiele innych.