Model: U1008
Waga produktu: 0.06 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni

Puzzel z sztucznymi komórkami plastrowymi

do produkcji i pozyskiwania pierzgi 

Opis:

Podstawowym elementem systemu do pozyskiwania pierzgi są wykonane z tworzywa puzzle ze sztucznymi komórkami plastrowymi

Puzzle maja zaczepy do łączenia w większe całości.

Skrócony opis technologii produkcji i pozyskiwania pierzgi:

- Puzzle wypełniamy do ok. 2/3 pojemności komórek świeżym pyłkiem, aby uzyskać odpowiednie zagęszczenie używamy odpowiednich narzędzi: stołu wibracyjnego i prasy ręcznej. Resztę przestrzeni w komórkach uzupełniamy miodem.

Tak przygotowane puzzle tworzą jedną stronę sztucznego plastra, który jest oddzielony cienkim filmem od drugiej identycznie przygotowanej strony plastra. Połączone plastry tworzą ramkę, którą umieszczamy w ulu na ok 2 tygodnie, gdzie pszczoły modyfikują tak poddany pyłek do postaci pierzgi.

Po ok 2 tygodniach od poddania do ula wyciągamy ramki z gotowa pierzgą, którą wyciskamy ze sztucznych komórek przy pomocy prasy ręcznej lub opcjonalne wyciskarki stołowej. Po wyciśnięciu pierzgi puzzle są gotowe do ponownego wykorzystania :)

Dzięki systemowi można znacznie zwiększyć produkcję pierzgi w pasiece przy użyciu pozyskanego pyłku a jak wiadomo pierzga jest bardziej pożądanym i 2-3 krotnie droższym produktem od pyłku. Nie ma konieczności zakupu drogich urządzeń do pozyskiwania pierzgi metodami tradycyjnymi i nie niszczymy plastrów.

Wymiary (mm): 

110 x 100 x 15

Ciężar (g): 58