Model: U1013
Waga produktu: 12 kg
Gwarancja: 2 lata
Poinformuj mnie gdy produkt będzie dostępny

Topiarka wysokotemperaturowa 140-150 °C do suchej obróbki surowego wosku.
Topiarka wosku całoramkowa na suche powietrze. W topiarce można wytapiać wosk z ramek z suszem bez konieczności wycinania woszczyny.
Zasada działania:
 1. Przed rozpoczęciem pracy dno topiarki wypełnić czystym suchym piaskiem i rozprowadzić równomierną warstwą o grubości 12-15 mm. (Piasek może być używany wielokrotnie, nie trzeba usuwać z topiarki, należy jedynie kontrolować równomierne rozłożenie piasku na dnie.)
 2. Do kosza załadować przygotowane ramki z suszem w ilości 6-8 sztuk maksymalna szerokość ramki 435mm, nie ma potrzeby wycinać woszczyny.)
 3. Zamknąć pokrywę i ustawić topiarkę nad źródło ciepła (piec, kuchenka gazowa, taboret gazowy, topiarka nagrzewa się do 140-150 °C).
 4. Po ogrzaniu materiału woskowego wosk spływa przez dno siatki kosza (stal nierdzewna) do wewnętrznej tacy (stal nierdzewna), a następnie rurą spustową na zewnątrz topiarki (w zależności od rodzaju woszczyny proces wytapiania wosku trwa od 30 do 60 minut).
Zalety:
 1. Dzięki wysokiej temperaturze osiąganej w topiarce ramki są dodatkowo zdezynfekowane.
 2. Nie ma potrzeby ponownego drutowania, po naciągnięciu drutu np. karbownikiem ramki są gotowe do ponownego użytku (zaleca się stosowanie drutu  0.4 - 05 mm).
Uwagi:
Należy przestrzegać ogólnych zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń oraz bezpieczeństwa pożarowego. Wszystkie prace powinny być wykonywane w rękawicach roboczych i fartuchu, aby uniknąć poparzenia.
Zawartość pudełka:
 1.  karta produktu,
 2. instrukcja obsługi
Wymiary:
320 X 510 X 620 mm
Waga:
12 kg.
Materiał:
 1. Korpus- stal
 2. Kosz na ramki- stal ocynkowana, dno perforowane stal nierdzewna.
 3. Taca na wosk z rurą spustową- stal nierdzewna
Polecamy