-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.PRZEDSIĘBIORSTWO PSZCZELARSKIE ŁYSOŃ sp. z o.o.Pszczela 2Klecza Dolna,34-124Polska
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.PRZEDSIĘBIORSTWO PSZCZELARSKIE ŁYSOŃ sp. z o.o.Pszczela 2Klecza Dolna,34-124Polska
Wosk do odlewania świec, sklarowany 1kg
Opis:
Naturalny wosk pszczeli posiada wiele cennych właściwości: działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, łagodząco oraz nawilżająco. Przy wykorzystaniu naturalnego wosku do odlewania świec i form do świec można stworzyć prawdziwe cuda o przeróżnych kształtach.
Wosk przechowuje się w ciemnym i chłodnym miejscu. Żółty kolor wosku jest w 100% naturalny.
Pozostałe zastosowanie wosku pszczelego - produkcja maści, kremów, mydła. Może służyć także jako znakomity impregnat do drewna.
Jak wykonać świecę z wosku pszczelego?
Potrzebne będą:
» Wosk do rozpuszczenia
» forma silikonowa
» knot o odpowiedniej grubości, dobrany do wielkości świeczki (im większa świeczka, tym grubszy knot)
» gumka recepturka
» wykałaczka
» silikon w sprayu (opcjonalnie)
Formę można spryskać w środku silikonem w sprayu jeśli jest to trudniejszy wzór łatwiej ją będzie wyjąć.
1. Przygotowanie formy
Jeśli odlewamy świece ze skomplikowanym wzorem, to należy ją spryskać od wewnątrz silikonem w sprayu będzie można łatwiej wyjąć gotową świecę z formy. Następnie odcinamy odpowiednią długość knota (musi być dłuższy niż forma) i przeciągamy go przez środek formy. Kolejną czynnością jest założenie gumek na formę. Na koniec wbijamy wykałaczkę w końcówkę knota i dobrze go naprężamy.
2. Zalanie formy woskiem
Należy rozpuścić wosk w garnku (najlepiej emaliowanym). Przed wlaniem wosk powinien mieć odpowiednią temperaturę ok. 60°C. Nie powinien być zbyt zimny ani za gorący. Wlewamy wosk wolnym strumieniem, aby dotarł we wszystkie zagłębienia. Czas tężenia wosku zależy od wielkości formy silikonowej.
3. Wyjmowanie świecy z formy
Gdy wosk zastygnie i jest już zimny ściągamy gumki, otwieramy formę i delikatnie wyjmujemy świeczkę. Następnie wyjmujemy wykałaczkę i obcinamy knot przy podstawie, natomiast u góry świeczki zostawiamy około 1 cm. Ostatnim etapem wykończenia świecy jest "obrobienie" nożykiem dołu świeczki a końcówkę knota można zamoczyć w ciepłym wosku.