Dennica higieniczna plastikowa wielkopolska
Opis:
Dennica stanowi „dno” ula wielokorpusowego. Umożliwia utrzymanie higieny w ulu na bardzo wysokim poziomie oraz umożliwia kontrolę porażenia rodziny pszczelej pasożytem Varroa destructor.
Zalety dennicy higienicznej plastikowej wielkopolskiej:
- dedykowana do ula korpusowego wielkopolskiego
- stabilna konstrukcja
- bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
- odporność na warunki atmosferyczne
- łatwość mycia i dezynfekcji
- nie koroduje - ponieważ wykonana jest w całości z tworzywa sztucznego (również siatka)
- nie jest zgryzana przez szkodniki
- w komplecie siatka, tacka i zasuwka
- wspomaga wentylację
- ułatwia zimowanie rodzin pszczelich
- kompatybilna z innymi elementami uli firmy Łysoń, np. segmentowym poławiaczem pyłku
- możliwość nabycia akcesoriów zamiennych (siatki, zasuwki, tacki)
- najtańsza na rynku
- produkt polski
Dennica plastikowa wielkopolska służy do kontroli osypu pasożytów Varroa destructor, a tym samym monitoringu porażenia rodzin pszczelich warrozą. Jej konstrukcja składa się z siatki oraz szuflady. Drobne zanieczyszczenia oraz pasożyty Varroa destructor opadają przez siatkę na dno ula do szuflady. Natomiast oczka siatki są na tyle gęste, że pszczoły nie są w stanie się przez nie przecisnąć. Dzięki temu nie mają styczności z brudem oraz pasożytami znajdującymi się w szufladzie. Umożliwia to dokładną ocenę porażenia rodziny pszczelej warrozą bez konieczności ingerencji w gniazdo – wystarczy wysunąć szufladę i policzyć pasożyty.
Plastikowa dennica jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Można ją myć myjką ciśnieniową oraz dezynfekować za pomocą sody kaustycznej.
Tworzywo użyte do produkcji dennicy jest wysokiej jakości, odporne na zgryzanie, uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Dennica plastikowa z powodzeniem może być intensywnie użytkowana, również w pasiekach wędrownych.
Konstrukcja dennicy ułatwia odpowiednią wentylację (możliwość regulacji dzięki zasuwce i wysuwaniu szuflady), przeciwdziałając wilgoci w ulu. Doskonale sprawdza się również podczas zimowli.
Zastosowanie dennicy plastikowej wielkopolskiej sprawdzi się w każdej pasiece – ułatwia pracę, zwiększa jej efektywność, a tym samym umożliwia oszczędność czasu i pieniędzy.
Dezynfekcja dennicy za pomocą Sody kaustycznej (NaOH)
Stosowanie silnego roztworu wodorotlenku sodu na dennice plastikową może doprowadzić do utraty właściwości ochronnych.
Preparat | Stężenie w % | Czas | Temperatura | Zakres działania |
NaOH | 1,0 – 2,0 | 15 min | 20°C | B, F, V, ABF |
Po wyciągnięciu z kąpieli ługowej należy dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą, gdyż będzie to korzystne do dalszej eksploatacji produktu. Dłuższe przetrzymywanie dennicy w wodorotlenku sodu spowoduje utratę jej parametrów, a co za tym idzie przyspieszy proces postarzania produktu.
Legenda: B – bakteriobójczy, F – grzybobójczy, V – wirusobójczy, ABF – zgnilec złośliwy (amerykański)
-
kontrola osypu warrozy
-
bardzo duża wytrzymałość
-
łatwa do mycia i dezynfekcji
-
najtańsza na rynku
Już w sprzedaży
Dennica stanowi „dno” ula wielokorpusowego. Umożliwia utrzymanie higieny w ulu na bardzo wysokim poziomie oraz umożliwia kontrolę porażenia rodziny pszczelej pasożytem Varroa destructor.