Wczytuję dane...
Dlaczego opakowanie ma znaczenie

Chcąc sprzedawać miód z własnej pasieki trzeba pamiętać o opakowaniu. Słoiki, zakrętki, etykiety, pudełka – to wszystko ma duże znaczenie. Czym bardziej estetyczna prezentacja produktu tym większa szansa na pozyskanie klienta.

Ludzie kupują najczęściej wzrokiem. Są o wiele bardziej skłonni zakupić produkt, który jest miły dla oka niż ten, który nie odznacza się na półce.

Efekty wizualne są tak samo ważne jak sama jakość produktu! Mimo tego, że wydaję się to nieprawdopodobne, szacuję się, że połowa mocy obliczeniowej mózgu odpowiada zmysłowi wzroku. Nasza zależność od tego zmysłu jest ciągle wykorzystywana – reklamy, bilbordy, ustawienia produktów w sklepach. Często kupujemy coś nie dlatego, że jest nam potrzebne a jedynie dlatego, że zostało nam pokazane w atrakcyjny sposób. Uważamy, że działamy racjonalnie lecz zazwyczaj tak nie jest. Cena gra rolę drugoplanową. Gdyby wszyscy kierowali się tylko niską ceną nie istniały by produkty wyższej klasy.

Znając psychologię sprzedaży możemy pozyskać więcej konsumentów.

Emocję są ważną częścią rynku. Można się do nich odwołać tworząc rodzinną, przyjazną atmosferę lub stylem powrócić do dzieciństwa grupy, do której chcemy dotrzeć. Koniecznością jest wzbudzanie pozytywnych uczuć.

Trzeba pamiętać, że prezentacja powinna być czymś świeżym, przykuwającym uwagę, ale też spójna i nie przesadzona. W dzisiejszych czasach będąc bombardowani tysiącami reklam stajemy się odporni na niektóre z nich. Powtarzające się schematy i motywy zaczynają nam się zlewać w jedno, co nie jest zamierzonym efektem sprzedawców. Dlatego tak ważne jest przemyślenie strategii, którą chcemy obrać.

Motywacja również składa się na wybór: kup – nie kup. Myśląc o miodach jedną z motywacji może być zdrowie. Warto pokazać co ten produkt ma z tym wspólnego.

Wiedząc, że wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów w sprzedaży nie wolno zapominać o smaku, węchu, dotyku i słuchu. Marketing sensoryczny jest wykorzystywany na szeroką skalę. Podświadomej informacje, które kierują nas w stronę zakupu występują w muzyce, zapachu sklepu, ładnym opakowaniu i wystroju. Co ciekawe wzrok jest ważny w teraźniejszości, jednak to zapach ma głębokie powiązania z pamięcią i wspomnieniami. Odpowiedni zapach może być kojarzony z twoimi produktami i twoją firmą. Nie należy lekceważyć takich szczegółów.

Warto zacząć ulepszać wizerunek swojego miodu kupując odpowiednie etykiety i nakrętki, a następnie zająć się całością.

Na opakowaniach miodu, które zaprezentowane zostaną nabywcy należy podać obowiązkowo:
1) nazwę artykułu,
2) kraj (kraje), w którym (których) miód został zebrany,
3) dane podmiotu odpowiedzialnego za produkt (np. producenta lub paczkującego),
4) ilość nominalną miodu (ilość artykułu bez opakowania - netto),
5) datę minimalnej trwałości, do której właściwie przechowywany miód zachowa swoje właściwości,
6) warunki w jakich należy miód przechowywać, aby zachował swoje właściwości we wskazanym
terminie,
7) numer partii produkcyjnej.

Poniżej udostępniamy Państwu  link do strony z opracowanym w WIJHARS w Opolu przewodnikiem dotyczącym zasad znakowania miodu https://www.gov.pl/web/wijhars-opole/znakowanie-miodu--przewodnik?fbclid=IwAR0rCG0GJke7V2yF15X0pRqYDHFTDgGlIBnkTXH-PpIuPYCBUR6zxdlvzl0