-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.Gospodarstwo Pasieczne "Śądecki Bartnik" Sp. z.o.o235Stróże,33-331Polska
Książka "Mleczko pszczele i homogenat trutowy" (Wołodymyr Małychin)
Opis:
Zasadniczo niezmienny pozostaje mój negatywny stosunek do stymulacji rodzin różnego rodzaju węglowodanowo-białkowymi paszami podczas pozyskiwania mleczka pszczelego.
Szczególną uwagę przy pozyskiwaniu i przechowywaniu mleczka zwracam na reżym technologiczny zapewniający wysoką aktywność biologiczną produktu.
Wielomateczna zimowla i rozpoczynanie sezonu z kilkoma matkami w rodzinie stwarza możliwość zasadniczo nowego sposobu przygotowania rodziny wychowującej, oraz wcześniejszego o 2-3 tygodnie rozpoczęcia odbioru mleczka.
Wyjątkowość książki i przydatność technologii pozyskiwania produktu polega na tworzeniu minigrup „Karuzela" i „Symbioza".
Co to oznacza, wyjaśniam w tym wydawnictwie, będącym wynikiem moich doświadczeń z ostatnich lat.
Na początek, moja rada dla nowicjuszy: bardzo ważne, żeby pszczelarzenie zaczynać pod okiem doświadczonego, mądrego pszczelarza.
Na szczęście tak było w moim przypadku - zacząłem pierwsze kroki z pomocą doświadczonego i bardzo skrupulatnego pszczelarza.
Niestety, mimo dobrej praktyki zaraz w pierwszym sezonie dała znać o sobie moja uboga wiedza o naturze pszczół i ich biologii.
Nawet w nazewnictwie trudno było mi się zorientować, nie mówiąc o praktycznym zastosowaniu tych terminów.
Dlatego w 1989 roku podjąłem decyzję, aby rozpocząć korespondencyjny kurs pszczelarstwa w Monasterze Św. Trójcy w Kijowie.
Po skończeniu kursu zrezygnowałem z pracy i pasieka stała się moim jedynym źródłem utrzymania.
Po zakończeniu specjalistycznego kursu i poprzez 30 lat praktyki brałem udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach z pszczelarstwa, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.
W tych ważnych wydarzeniach uczestniczyłem nie jako obserwator.
Występowałem w roli sprawozdawcy o zastosowaniu naukowych i praktycznych innowacji opracowanych w Ukrainie. Do dzisiaj opublikowano ponad 30 moich artykułów i monogramów w specjalistycznej prasie krajowej.
Wydano trzy moje książki traktujące o szczególnej, nowatorskiej technologii pszczelnictwa i pozyskiwaniu preparatów leczniczych od pszczół.
Każda z tych książek ma dodatek w postaci dyskietki wideo, pozwalającej na łatwiejsze przyswojenie omawianych zagadnień.
Oprócz tego w Internecie, systematycznie publikowane są moje filmy pozwalające na łatwiejsze przyswojenie stosowanej technologii.
Filmy te są dostępne i oglądane w około 50 krajach poprzez YouTube.
I na koniec, moje credo: pszczołom zabierać tylko nadwyżkę produkcji nie zubożając ich zapasów fizjologicznych niezbędnych dla dalszego istnienia.
Moją główną zasadą handlową jest najwyższa jakość i solidność wobec odbiorców - wtedy rynek sam się otwiera.