Wczytuję dane...
Międzynarodowy Konkurs Miodów Pszczelich Honey Madness Cup 2024

Czym jest Honey Madness Cup?

Honey Madness Cup to konkurs miodów pszczelich. W pierwszym roku jest on adresowany wyłącznie do pszczelarzy i właścicieli pasiek, którzy sami produkują miody. Spółdzielnie, korporacje oraz inne podmioty skupujące miód pszczeli są wykluczone z uczestnictwa.

Zbieżność nazwy Honey Madness Cup oraz Mead Madness Cup (największego w Europie konkursu miodów pitnych) nie jest przypadkowa. Organizatorzy MMC, we współpracy z sommelierem miodów pszczelich- Olga Gavrylik- postanowili w sposób naturalny rozszerzyć ramy konkursu o miody pszczele. O ile nazwa jest podobna to sama formuła konkursu już dość znacznie odbiega od znanej wszystkim formuły MMC. Miody pszczele podczas Honey Madness Cup będą oceniane pod katem walorów organoleptycznych i nie będą konkurowały z innymi miodami. Sędziowie HMC to zrzeszeni we włoskiej organizacji Alba del Miel, sommelierzy miodów pszczelich.

Krótko o konkursie

Aby uzyskać medal, miód powinien zostać oceniony na pożądanym poziomie. W skali 100 punktowej, minimum potrzebne do uzyskania brązowego medalu to 65 punktów. Srebro zostanie przyznane każdemu miodowi, który uzyska wynik pomiędzy 80,5 punktu a 95 punktów. Natomiast złote medale są zarezerwowane dla najlepszych miodów, które uzyskają wynik powyżej 95,5 punktu.

Ostateczny termin zgłaszania miodów do konkursu HMC 22.12.2023 lub do wyczerpania limitu zgłoszeń, który w pierwszym roku konkursu wynosi 200.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędą się podczas gali finałowej Mead Madness Cup, w sobotę, 24 lutego 2024 w Warszawie, hotel Novotel.

Bilety na galę dostępne są do kupienia na stronie internetowej konferencji europejskich miodosytników: https://emmconference.com/rejestracja/

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.honeymadnesscup.com