Wczytuję dane...
Model: W102109
Kod producenta: W102109
Waga produktu: 0,254 kg
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 5904347844523
Producent: Łysoń

Powałka transparentna Dadant 10-ramkowy/Wielkopolski 12 ramkowy

Opis:

Transparentność powałki pozwala na ograniczenie ilości przeglądów, które mogą niepokoić pszczoły i zaburzać funkcjonowanie rodziny pszczelej.

Dzięki załączonemu do powałki termometrowi kontrola pasieki jest maksymalnie uproszczona do samego podniesienia daszku i odczytu informacji sygnalizujących zmiany wewnątrz ula.

Przykładowo, jeśli temperatura wskazana przez odczyt jest dość niska w stosunku do reszty uli, może to świadczyć o braku czerwiu. Podobnie na wiosnę przed wyrojeniem, można zaobserwować znaczący wzrost temperatury, co powinno być jasnym sygnałem dla pszczelarza o konieczności  podjęcia odpowiednich działań zapobiegawczych.

Ten mechanizm zdecydowanie usprawnia organizację pracy w pasiece, dając dodatkowy czas na reakcję i ostatnie poprawki podczas planowanych prac. Doskonale wiemy, że jednym z największych zagrożeń, jakie mogą wpływać na prawidłową zimowlę rodziny pszczelej, jest zbyt duża wilgoć i nieprawidłowa wentylacja.

Stosując kopułę np. z maty filcowej, tworzymy w ten sposób naturalny bufor, który opóźnia natychmiastowe zderzenie zimna z ciepłem. Następuje pochłanianie wilgoci i późniejsze jej osuszenie.

Stosowane w powałce higienicznej tworzywo, jest w zupełności odporne na kwasy stosowane w leczeniu pszczół. Nowoczesna konstrukcja, pozwala na natychmiastowy podgląd na reakcję roju podczas dozowania leku. Kolejnym bardzo ważnym aspektem w odpowiedzialnej gospodarce pasiecznej, jest zachowanie higieny wewnątrz gniazda. 


Powałka transparentna wielkopolska 10-ramkowa, 3 otwory, z termometrem i 3 sitkami pająk - LYSON, jest w zupełności kompatybilna z:

- Większością uli Dadant 10-ramkowych  oraz Wielkopolski 12-ramkowy

- Podkarmiaczkami powałkowymi 4l, 2l, 1l

- Dozownikami do kwasu mrówkowego i octowego

- Ogólnodostępnymi nakładkami, podstawkami i daszkami

- Sitkami pająkami o standardowej średnicy 85mm (3 sztuki w zestawie)


SPECYFIKA PRODUKTU:

Materiał: PET (politereftalan)
Grubość: 1 m

Uwaga! Sitka pająk i termometr do samodzielnego zamontowania w powałce!