Wczytuję dane...
Model: 3086
Kod producenta: 3086
Waga produktu: 0,86 kg
Realizacja zamówienia: 3 dni
EAN: 5904347846015
Producent: Łysoń

Podkarmiaczka górna 7,5L Dadant

Opis:

Podkarmianie pszczół w ulu Dadant

Przy tworzeniu podkarmiaczki Dadant o pojemności 7,5l skorzystano z wieloletniej obserwacji zachowań pszczelich wewnątrz gniazda.

Podkarmiaczka w pełni wykorzystuje warunki termiczne ula, umożliwiając bezpośrednie zamocowanie na korpusie, bez potrzeby instalacji dodatkowych elementów ula.  Dzięki temu podkarmiaczka jest podgrzewana ciepłem wytwarzanym przez rodzinę pszczelą

Innowacyjne rozwiązanie obejmuje również 4 dodatkowe komory, umieszczone w rogach podkarmiaczki. Dzięki zmniejszonej powierzchni, komory szybciej nagrzewają się za sprawą aktywności roju. W rezultacie syrop nie zalega na dnie, a odpowiednia temperatura pożywienia sprawia, że jest ono bardziej atrakcyjne dla pszczół. To szczególnie ważne podczas próby wypoziomowania ula, ponieważ nachylenie korpusu nie ma wpływu na dostępność i temperaturę syropu wewnątrz urządzenia.

Zastosowana autorska technologia opiera się na wykorzystaniu naturalnych warunków panujących w ulu i wykazuje znacznie większą niezależność od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Dodatkowo specjalnie zaprojektowane słupki ułatwiają pszczołom swobodne przemieszczanie się i pobieranie pokarmu.

Podczas uzupełniania podkarmiaczki ważne jest, aby poziom syropu nie przekraczał wysokości wewnętrznej ścianki najniższej studzienki narożnej. 

Podkarmiaczkę wykonano w całości z wysokiej jakości plastiku, gwarantując trwałość i łatwe utrzymanie w czystości przy użyciu jedynie ciepłej wody. Wykorzystanie tego typu podkarmiaczki w pasiece ma istotny wpływ na podniesienie jakości procesu podkarmiania przy jednoczesnym zachowaniu higieny pracy i wydajności pokarmu.

SPECYFIKACJA PRODUKTU:

  • Podkarmiaczka przeznaczona do ula Dadant 10-ramkowego
  • Wymiary zewnętrzne - 41,5 × 48,5 cm Wysokość - 8,5 cm
  • Nie wymaga użycia powałki
  • Mieści się do korpusu ½ W1018