-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.PRZEDSIĘBIORSTWO PSZCZELARSKIE ŁYSOŃ sp. z o.o.Pszczela 2Klecza Dolna,34-124Polska
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.PRZEDSIĘBIORSTWO PSZCZELARSKIE ŁYSOŃ sp. z o.o.Pszczela 2Klecza Dolna,34-124Polska
Urządzenie do odparowywania kwasu szczawiowego
Opis:
Kwas szczawiowy stosuje się jednokrotnie jesienią, tuż po wygryzieniu się ostatniego czerwia. Zabieg zwalczania pasożytów za pomocą kwasu szczawiowego najlepiej przeprowadzić pod koniec października lub w listopadzie, przy temperaturze powietrza nie niższej niż 0°C.
Uważa się, że najbardziej optymalna temperatura stosowania tego kwasu wynosi około 10°C.
Kwas szczawiowy nie może być stosowany powtórnie przed upływem 3 miesięcy.
Innym sposobem jest odparowywanie kryształków kwasu szczawiowego. Do tego celu służy podgrzewacz zwany parownikiem, waporyzatorem lub sublimatorem.
Urządzenie składa się z miseczki na kwas szczawiowy umieszczonej na jego jednym końcu, a na drugim końcu znajdują się elektrody, które podłącza się do źródła prądu (np. 12-woltowego akumulatora samochodowego lub ładowarki akumulatorowej).
Przed odparowywaniem kryształków kwasu szczawiowego należy przygotować materiały niezbędne do szczelnego zamknięcia ula podobnie jak to się czyni przy odymianiu rodzin pszczelich znanym wszystkim polskim pszczelarzom apiwarolem.
Na odparowanie zalecanej dawki 2-3 g kryształków kwasu szczawiowego potrzeba, w zależności od konstrukcji sublimatora, od 1 do 3 min, należy odczekać po odłączeniu go od źródła prądu 4 min i dopiero wtedy wyjąć końcówkę z ula.
Po usunięciu parownika ul powinien zostać szczelnie zamknięty jeszcze przez około 15-18 min.
Odparowanie kryształków kwasu szczawiowego można przeprowadzać kilka razy w sezonie.
Metoda ta jest chętnie stosowana.