-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.Gospodarstwo Pasieczne "Śądecki Bartnik" Sp. z.o.o235Stróże,33-331Polska
Pszczoły w ogrodzie - Jak założyć i prowadzić małą pasiekę przy domu
Opis:
Jeśli myślisz o założeniu przydomowej pasieki to najlepsze co możesz zrobić to kupić ten poradnik, który podpowie: od czego zacząć, jaki sprzęt pszczelarski wybrać, jak prawidłowo dbać o dobrostan rodziny pszczelej, kiedy podjąć decyzję o rozpoczęciu miodobrania czy w jaki sposób przygotować rodzinę pszczelą do zimowli. Książka z pewnością ułatwi wykonywanie wszystkich prac przy pszczołach.
Każdy ul to dom dla około 50-60 tysięcy pożytecznych owadów (w okresie letnim), które pełnią nieocenioną rolę zapylaczy.
Zapylanie roślin przez pszczoły jest powszechnie wykorzystywane w rolnictwie i sadownictwie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że im częściej pszczoła odwiedzi dany kwiat, tym później lepszy i bardziej dorodny powstanie z niego owoc. Pszczołom zawdzięczamy lwią część tego, co znajdujemy codziennie na talerzu, szacuje się, że nawet 90 %. Wiele owoców, w tym: morele, brzoskwinie, wiśnie, truskawki, poziomki, jagody, borówki - oraz 4 tys. odmian warzyw zawdzięczamy właśnie pszczołowatym. Warto przy tym wspomnieć, że zapylanie przynosi korzyść w postaci jedzenia nie tylko nam, ludziom. Owoce jarzębiny, głogu, jeżyn, malin, jagód i innych roślin, którymi żywią się dzikie ssaki i ptaki, powstają dzięki Apis mellifera.
Wydawca: Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” sp. z o.o.
Autor: Zygmunt Paluch, Hazem M. Kalaji
Okładka: miekka
Ilość stron: 90
ISBN: 978-83-65426-63-5