Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.01 kg
Gwarancja: 2 lat
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Apitec

Rojowabik z feromonem pszczelim gruczołu Nasonowa 

Plastikowy pojemnik (rurka) z syntetycznym feromonem pszczelim gruczołu Nasonowa. - 2 sztuki

Opis:

Rojowabik  z syntetycznym feromonem pszczelim gruczołu Nasonowa. W celu zwabienia pszczół należy wstawić rojowabik do korpusu ula lub nadstawki z ramkami z woszczyną. Badania wykazują, że roje z okolicy zasiedlają średnio 50-80% uli z rojowabikami zawierającymi feromon Nasonowa (pod warunkiem ze w okolicy znajduje sie wystarczająca liczba rojów pszczelich). 

Okres efektywnego zastosowania rojowabika wynosi 3 miesiące, Rojowabik może być ponownie używany. W celu przedłużenia przydatności należy zamrozić produkt pomiędzy użyciem. Pozwala to zachować przydatność rojowabika przez okres 2 lat.

Zastosowanie:

  • Rojowabik pomaga schwytać roje pszczele i zapobiega ubytkom pszczół oraz zmniejsza straty produktów pszczelich spowodowane wyrojeniem.

Sposób użytkowania:

  • Podczas używania rojowabika pozostawić zatyczkę zamkniętą i umieścić rojowabik na bocznej beleczce ramki w pobliżu otworu wylotowego. Rurkę z feromonem  mocuję się za pomocą pinezki lub gwoździka, który należy przybić do beleczki ramki. Nie należy otwierać i dziurawić rurki rojowabika -- feromon samoczynnie przenika przez plastik.
  • Korpusy z rojowabikiem powinny być ustawione na wysokości około 1 metra nad ziemią otworem wylotowym w kierunku południowym.  Żeby chwytać roje z własnej pasieki należy ustawić rojowabiki jak najdalej, w odległości nie mniejszej niz  250 m od pasieki.
  • Nie wkładać plastrów z miodem do korpusu (ula) z rojowabikiem, ponieważ może to zwabić pszczoły rabujące i mrówki.

Uwagi:

  • Rojowabik należy przechowywać w zamrażalniku do czasu zastosowania. Pozwala to zachować przydatność produktu przez okres do 2 lat.
  • Rojowabik można używac wielokrotnie..
  • Wskazane jest zakładanie gumowych rękawic podczas pracy z rojowabikiem.