Wczytuję dane...
Model: U1012
Waga produktu: 21.6 kg
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: ABB

Topiarka parowa do wosku

Na całe ramki  (13/19 ramek Dadant/Langstroth)

 

Opis:

Topiarka jest przeznaczona do wytapiania wosku z ramek przy pomocy gorącej pary. W procesie pracy nastepuje również dezynfekcja samych ramek. Nie ma potrzeby wycinania woszczyny z ramek, dzięki temu po procesie wytopu nie zachodzi konieczność ponownego drutowania. W celu ponownego użycia ramek wystarczy naciągnąć drut przy pomocy np. karbownika do drutu. Zaleca sie stosowanie drutu nierdzewnego o grubości 0,04-0,05mm. Topiarka składa się z pojemnika głównego, wyjmowanego kosza perforowanego na ramki oraz pokrywy. Obudowa wyposażona jest w szyjkę wlewu w celu napełnienia zbiornika wodą oraz spust wosku. Do topiarki wkłada się całe ramki z woszczyną Maksymalna liczba ramek hoffmanowskich - 13 (szer 37 mm.), maksymalna liczba ramek prostych - 19 (szer 25 mm.). Kosz przystosowany do ramek typu Dadant/Langstroth (435mm). 

 

Skrócona instrukcja obsługi:

Topiarke stawia się na taborecie nad źródłem ciepła (piecyk, taboret gazowy itp) i wlewa wodę przez szyjke wlewu do przestrzeni miedzy ściankami pojemnika głównego a koszem perforowanym.Wosk topi sie pod wpływem pary która wydostaje sie przez otwory w wewnętrznej ściance pojemnika. Wytopiony wosk wypływa na zewnątrz spustem w dnie pojemnika. Topiarka jest bardzo wydajna i tania w użyciu. 

 

Materiały:

  • Korpus i pokrywa- stal nierdzewna AISI304 (kwasoodporna)

  • Kosz perforowany - stal nierdzewna AISI304 (kwasoodporna)

  • Taboret - stal malowana proszkowo

 
Inne:

  • Przed rozpoczęciem i po pracy topiarkę należy oczyścić i umyć gorącą wodą. 

  • Podczas pracy z topiarką należy nie dopuszczać do wrzenia wody w zbiorniku. Moze to prowadzić do przegrzania ścianek zbiornika i deformacji topiarki. 

  • Wystawienie zbiornika nie napełnionego wodą  na działanie wysokiej temperatury grozi uszkodzeniem topiarki.

 
Uwagi:

  • Topiarka nagrzewa sie do wysokich teperatur. Podczas pracy należy zachowac ostrozność i używać odzieży chroniącej przed poparzeniem.

 


Dane techniczne topiarki

Liczba ramek hoffmanowskich (35mm) max.

13 szt

Liczba ramek prostych (25mm) max.

19 szt

Usredniony czas wytopu, ok

45 minut

Waga 

21,6 kg

wymiary korpusu, mm
(wysokość x długość x szerokość)

515 x 610 x 625

wymiary podstawy, mm
(wysokość x długość x szerokość)

327 x 520 x 557

Polecamy