Wczytuję dane...
Mead Madness Cup 2020

Największy w Europie Konkurs Miodów Pitnych

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma Apitec jest już tradycyjnie sponsorem i partnerem Konkursu Miodów Pitnych - Mead Madness Cup 2020 organizowanego przez Kings of Mead pod Patronatem EMMA (European Mead Makers Association) i Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Konkurs Mead Madness Cup to wydarzenie, które już na dobre zapisało się w kalendarzu imprez świata miodów pitnych. Do zeszłorocznej, edycji zgłoszonych zostało 220 miodów pitnych z 30 różnych państw świata.

Tegoroczna edycja Mead Madness Cup zostanie rozegrana w szeregu kategorii. W każdej z nich zostaną przyznane trzy medale. Konkurs będzie również podzielony, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach, na część w której rywalizować będą miody komercyjne (PRO) oraz wytworzone w warunkach domowych (HOME). Profesjonaliści mogą zgłaszać swoje trunki w 12 różnych kategoriach, domowi miodosytnicy natomiast w 11. Nowością w tym roku jest   kategoria „open”,  kategoria stworzona specjalnie dla innych napojów alkoholowych zawierających miód pszczeli lub leżakowanych w beczkach po miodzie pitnym.

W konkursie tym zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursach HOME i PRO wezmą udział w dodatkowej rundzie – wyłonione w niej zostaną dwa najlepsze miody konkursu, które otrzymają odpowiednio tytuł i puchar Grand Champion HOME i PRO. W ubiegłym roku najlepszym domowym miodosytnikiem okazał się Polak –  Dawid Buchalik, a najlepszym komercyjnym producentem – Francuz, Sylvain Le Cras z miodosytni O La Butine. Warto w tym miejscu nadmienić, iż  zwycięzca konkursu HOME otrzyma nie lada nagrodę. Będzie on mógł odtworzyć recepturę swojego zwycięskiego miodu w profesjonalnej miodosytni. Będzie to możliwe dzięki wsparciu jednego z partnerów konkursu – Augustowskiej Miodosytni. Zwycięski nastaw trafi do sprzedaży, a jego autor otrzyma pierwszych 50 butelek. Etykiety będą sygnowane jego nazwiskiem i własnoręcznym podpisem.

Z uwagi na to, iż jest to również najbardziej popularny  konkurs wśród polskich miodosytników domowych, organizatorzy postanowili w szczególny sposób uhonorować tą właśnie grupę poprzez wyłonienie Mistrza Polski Miodosytników. 

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są  na stronie internetowej konkursu: www.meadmadnesscup.com.