Wczytuję dane...

Sułkowski

Firma Sułkowski Sp. z o.o. założonej przez  Ryszarda Sułkowskiego jest jedną z największych przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji ekologicznego, drewnianego sprzętu pszczelarskiego w Polsce oraz w Europie Zachodniej.Podstawę zdobytej przez nią krajowej i międzynarodowej renomy stanowią: fachowość, ekologiczność produkcji, sprawność zarządzania i rzadko spotykana w tym sektorze gospodarki dynamika rozwoju.


Siedziba firmy znajduje się w Bolkowie, który leży w południowo-zachodniej Polsce w woj. dolnośląskim w pow. jaworskim na Pogórzu Sudeckim, na przecięciu się drogi krajowej nr 5 i nr 3, 30km od Jeleniej Góry i 30km od Wałbrzycha oraz 70km od Wrocławia. Obecnie najprościej i najszybciej można dojechać drogą S3. Nad Bolkowem góruje potężne średniowieczne zamczysko u stóp, którego przepływa rzeka Nysa Szalona.


Działalność prowadzona jest od 1985 roku. Wysoka jakość wyrobów, uzyskana dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i wysokich kwalifikacji naszych pracowników sprawiła, że staliśmy się znaczącym producentem w branży pszczelarskiej. Zostało to poparte współpracą z firmami zarówno w kraju jak i za granicą. Od początku istnienia, firma systematycznie aktualizuje ofertę o nowe produkty spełniające wymagania i oczekiwania wszystkich klientów, dopasowując się do nowych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnie z sugestiami mającymi swe źródło u naszych krajowych i zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawowa produkcja firmy Sułkowski Sp. z o.o.  obejmuje drewniany sprzęt pszczelarski tj.: ule, ule ozdobne, ramki pszczele, rojnice/transportówki, podkarmiaczki, poławiacze pyłku, topiarki słoneczne oraz ekologiczne paliwo do podkurzacza itp., wykonane z wysokiej jakości drewna iglastego i liściastego. 


Strażnikiem marki jest Ryszard Sułkowski –  właściciel firmy, pszczelarz z wykształcenia i zamiłowania, absolwent Państwowego Technikum Drzewnego w Sobieszowie k. Jeleniej Góry; Wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego w latach 2004-2008.


Firma Sułkowski Sp. z o.o. może pochwalić się takimi osiągnięciami jak:  

- W 2016 r. WZOROWY AGROPRZEDSIĘBIORCA RP 2016 – Honorowe Odznaczenie „Zasłużony dla Rolnictwa”

- W 2005 r. wyróżnienie w kategorii „Ekologia”, w plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera 2005”.

- W 2002 r. laureat konkursu AgroLiga 2002 jako Mistrz Dolnego Śląska oraz Wicemistrz Krajowy w kat. „Firma”.

- W 1990 r. przyznanie międzynarodowej nagrody eksportera za wysoką jakość wyrobu pt. „Łuk Złotej Gwiazdy”. Zaszczyt ten potwierdził, iż wyroby tego zakładu charakteryzują się jakością zgodną z zachodnioeuropejskimi normami.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów